قورباغه ات را قورت بده
امیر رفاهی

امیر رفاهی

معرفی کتاب قورباغه ات را قورت بده

قورباغه ات را قورت بده «با عنوان اصلی: eat that frog» نام کتابی در سبک مدریت زمان و غلبه بر تنبلی به قلم نویسنده ، سخران و کارآفرین مطرح آمریکایی ، برایان تریستی است. این کتاب کوتاه شامل 21 فصل می باشد و در هر فصل به یک روش و تمرین برای هر چه بهتر مدریت کردن زمان اشاره شده است.

همه ما میدانیم که ارزش زمان چقدر بالا است و حتی میتوان گفت زمان ارزشمند ترین چیزی است که همه ما به یک اندازه از آن به اختیار داریم ، اما چرا بعضی فرصت بیشتری برای انجام کارهای خود پیدا میکنند و بعضی فقط آن را هدر داده و مرتبا کارهای خود را به عقب میاندازند و در نتیجه فرصت انجام صحیح هیجکدام از فعالیت هایشان را پیدا نمیکنند؟.

برایان تریستی در قورباغه ات را قورت بده به طور کامل تمرکز را بر روی برنامه ریزی و مدیریت زمان گذاشته و به ما کمک می کند که چطور در زمان کمتر کارهای بیشتری را انجام دهیم. شایان ذکر است که عنوان کتاب از این جمله ی مارک توئین گرفته شده است:

هر روز صبح یک قورباغه زنده را قورت دهید، با این کار هیچ اتفاق بدتری برایتان در طول روز نخواهد افتاد.

و این بدین معناست که شما باید سخت ترین و بد ترین کاری که باید در آن روز انجام دهید را به عنوان نخستین کار خود در نظر بگیرید. در ادامه به طور مختصر به عناوین این کتاب خواهیم پرداخت.

قورباغه ات را قورت بده شامل یک 21 گانه است.

کتاب برایان تریستی شامل یک ساختار و نظم واحد است که در تمامی فصول تکرار میشود به این ترتیب که پس از داستان زندگی نویسنده و مقدمه کتاب ما در هر فصل با عنوان اصلی روبه رو هستیم ، سپس جمله ای آموزنده از یک نویسنده و یا فرد مشهور در آن رابطه نقل میشود و بدنه اصلی آن فصل روایت می شود و در انتها توصیه و تمرین عملی ای مطرح میشود که ما باید به آن عمل کنیم. بدین ترتیب کتاب قورباغه ات را قورت بده از همه لحاظ تکمیل میشود.

اما این 21 فصل شامل عناوین ذیل است:

 1. میز را بچینید
 2. برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید
 3. قانون 20/80 را بر هر کاری اعمال کنید
 4. به نتایج و عواقب هر کاری توجه داشته باشید
 5. به طور مداوم روش ABCDE را به کار بگیرید
 6. روی نتایج مهم و کلیدی تمرکز کنید
 7. از قانون قابلیت و توانایی اجباری تبیعت کنید
 8. قبل از شروع به کار کاملا خود را آماده کنید
 9. کارهای مقدماتی را قبل از شروع انجام دهید
 10. استعداد های خاص خود را تقویت کنید
 11. نقطه ضعف های خود را بشناسید
 12. هر بار یک قدم جلوتر بروید
 13. خود را تحت فشار قرار دهید
 14. نیرو و توان خود را افزایش دهید
 15. برای انجام عملی در خود انگیزه ایجاد کنید
 16. تنبلی خلاقانه را تجربه کنید
 17. اول از همه مشکل ترین کار را انجام دهید
 18. کار را تقسیم بندی کنید
 19. برای انجام کارها زمان زیادی اختصاص دهید
 20. حس ضرورت را در خود ایجاد کنید
 21. هر بار بر روی بک کار تمرکز کنید
 • جمع بندی و خلاصه 21 اصل غلبه بر تنبلی

 

همچنین بخوانید:

معرفی کتاب هنر ظریف بی خیالی

 

برایان تریستی کیست؟

برایان تریستی نویسنده و سخران مطرح آمریکایی است که بیشتر کتب و سخنرانی های او در باب مدیریت موثر ، رهبری ، فروش و کسب کار است. او همچنین مدیر عامل شرکت «برایان تریستی اینترنشنال» است. این شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره ای در موضوعات رهبری ، فروش ، هدفگذاری ، کسب و کار و… می باشد.

برایان تریستی

برایان تریستی نویسنده قورباعه ات را قورت بده

برایان تریستی تا اکنون چندین شرکت تاسیس کرده و نیز مشاور بیش از 1000 شرکت بوده است. تریستی زبان های فرانسوی ، آلمانی و اسپانیایی را فرا گرفته و در 70 کشور جهان به سخنرانی پرداخته است. او تا کنون بیش از 5000 هزار سمینار موفقیت برگزار کرده و در همه آنها بیش از 2000 هزار نفر شرکت کرده اند. تریستی معتقد است که موفیت پول نیست بلکه تبدیل شدن به فردی است که بتواند این پول را بدست بیاورد. او درباره موفقیت های بزرگش می گوید:

من میلیونرهای خودساخته را محور اصلی زندگی ام قرار دادم. میلیونرهای خودساخته صفات و رفتارهایی را بروز می دهند که قابل مشاهده است. میلیونرهای خودساخته با انجام مکررات خاص از مرز جادویی یک میلیون دلار می گذرند.

عناوین کتاب های نوشته شده توسط برایان تریستی به شرح ذیل است:

 • کمک به خویشتن
 • قدرت جذبه
 • جادوی انگیزش
 • مدیریت زمان
 • قدرت بیان
 • قدرت برنامه ریزی
 • مدیریت بحران
 • قورباغه را قورت بده
 • کانون تمرکزو
 • قورباغه ات را ببوس

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله از یومن به یکی از بهترین کتاب های مدریت زمان و مقابله با تنبلی که میتوانید بخوانید پرداختیم. برایان تریستی در «قورباغه ات را قورت بده» به شما راهکار های فوق العاده ای را پیشنهاد میکند تا شما هرگز از خواندن این کتاب پشیمان نشوید. البته همانطور که در معرفی کتاب اثر مرکب اشاره کردیم ، این خواندنِ کتاب نیست که می توان شما و زندگیتان را تغییر دهد بلکه عمل کردن به آن است که شما را به نتایج مطلوب خواهد رساند.

در رابطه با بهترین ترجمه های این کتاب باید اشاره کنم که در این نوع از کتب ترجمه آنقدر ها هم مورد اهمیت نیست و هر ترجمه ای که مفهوم و منظور را به درستی به مخاطب منتقل کند مناسب است. البته قطعا ترجمه هایی با اشتباهات بسیار و متنی آشفته و غیر روان باعث می شود شما از کتاب زده شده و در نتیجه آن را کنار بگذارید.

 

در آخر خرسند خواهیم شد اگر نظرات گرانبهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.