کتاب اثر مرکب دارن هاردی
امیر رفاهی

امیر رفاهی

معرفی کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

کتاب اثر مرکب قطعا جزو بهترین کتاب هایی است که هر انسانی می تواند در حوزه موفقیت مطالعه کند. دارن هاردی در این کتاب به شما یاد می دهد که چگونه به موفیتی که مد نظر خود دارید برسید پس آنچنان فرقی نمی کند که می خواهید خود را از شر چربی های بدن خود خلاص کنید، به موفقیت مالی برسید و سرمایه خود را مدیریت کنید ، روابط خود را با دیگران درست کنید و… شما باید به اثر مرکب عمل کنید.

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

همانطور که در بالا هم اشاره شد اثر مرکب به شما یاد می دهد که چگونه به موفیت که می خواهید برسید. اما دقت کنید که کتاب فقط مسیر راه را به شما نشان می دهد و در آخر این شما هستید که باید با قدم برداشتن این راه را بپیمایید. پس تا وقتی که خودتان شروع به حرکت نکردید و تک تک راهکار های کتاب را به درستی انجام نداده اید. انتظار نداشته باشید که فقط با خواندن این کتاب و با جادو و معجره از وزن شما کم شود و یا پول به حساب شما واریز شود!!.

در حقیقا اکثریت افرادی که کتاب اثر مرکب را «بدرد نخور» یا «غیر مفید» می نامند. این جمله را به کار می برند که «با خواندن این کتاب هیچ تغییری در زندگی من رخ نداد.» بله کتاب هم ادعا نکرده که با خواندن آن تغییری در زندگی شما ایجاد می شود بلکه با عمل کردن به آن است که تحول صورت می گیرید.

در کتاب تاکید ویژه ای بر روی ثبات قدم وجود دارد یعنی دارن هاردی کلید موفقیت را در انجام کارهای نچندان پیچیده اما با تکرار و تبدیل کردن آن ها به عادت می داند و از طرف دیگر ترک کردن عادات بد و حذف کردن آن ها از روال زندگی که این شیوه در تمام کتاب به ویژه داستان سه دوست دیده می شود.

این کتاب نیز مثل خیلی از کتاب های معروف دیگر در حوزه موفقیت اصرار بر نوشتن دارد و اعتقاد دارد تا چیزی را بر روی کاغذ ننویسید به آن نمیرسید پس کتاب اثر مرکب پر از کادر های نوشتنی و پرسشنامه و ضمیمه هایی است که برای موفقیت یا حتی بهتر شناختن خود و رفتارتان باید آن های را پر کنید.

حتمی نسخه چاپی کتاب اثر مرکب را تهیه کنید.

امروزه با توجه به تورم بالا ایران شاهد گران شدن لحظه ای کالا ها شده ایم که کتاب ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. به همین علت خیلی از مردم یا میل به خرید کتاب ندارند و یا کمی پول کمتر می دهند و نسخه الکترونیک کتاب هارا تهیه می کنند.

به شخصه بنده تمایل زیادی به کتاب های الکترونیک ندارم به این دلیل که اعتقاد دارم کتب الکترونیکی جذابیت در دست گرفتن کتاب و ورق زدن آن را ندارد، بوی کتاب نمی دهد و نمی توان کتابخانه ای نقلی و کوچک در خانه درست کرد و هر وقت هوس کردی سری به کتاب های که از قبل خوانده شده بزنی.

دلیل دیگری که از خرید کتب الکترونیک پرهیز می کنم این است که در روز به دلیل کارهای روزمره زمان زیادی را به صفحات موبایل ها و کامپیوتر هایمان نگاه می کنیم و دلیلی ندارد ساعت ها برای چند هزار تومان ارزان تر خواندن کتاب به این مانیتور ها نگاه کرد و آسیب های شدیدی را به چشمهایمان برسانیم.

و در آخر باید بگویم همانطور که در بالا اشاره شد کتاب اثر مرکب دارای کادر ها و ضمیمه هایی پر کردنی است که با نسخه الکترونیک نمی توانید به خوبی آن ها را پر کنید و یا نکاتی که برای شما مهمتر است را هایلایت کنید.

 

همچنین بخوانید:

مزایا و معایب کتاب الکترونیک

 

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب

دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا دارن هاردی چه کسی است که می خواهد به ما راه موفقیت را نشان دهد و خود که کتاب اثر مرکب را نوشته به چه موفقیت هایی رسیده است. در ادامه یک زندگی نامه بسیار کوتاه از این شخص قرار دارد.

دارن هاردی یک نویسنده و سخران برچسته آمریکایی است که با کتاب ها و سخنرانی های ارزشمند خود توانسته به خیلی از افراد جهان کمک کند تا به اهدافی که دارند برسند. دلیل موفقیت هاردی در این حوزه را می توان مهارت بالای او در سخنرانی کردن و شخصیت جذاب وی دانست.

او در سال 1971 در آمریکا بدنیا آمد و پدر مادرش وقتی که او فقط هشت سال داشت از هم جدا شدن. و او ادامه کودکی اش را با پدر گذارند.

او کسب کار خود را از 18 سالگی شروع کرد.

دارن توانست در سن 27 سالگی به یک میلیونر تبدیل شود.

در سال 2010 کتاب اثر مرکب را نوشت. که ترجمه آن در اکثر زبان های جهان موجود است.

گمانه زنی های بسیاری درباره ی ثروت وی زده می شود ولی طبق ادعای سایت فوربست دارایی های خالص دارن هاردی 92 میلیون دلار است.و وی سالی 1 تا 5 میلیون دلار درامد دارد.

شما همچنین می توانید دارن هاردی را در:

سایت رسمی وی

اینستاگرام او

و کانال یوتیوبش دنبال کنید.

چند سخن انگیزشی از دارن هاردی

 • رقیب اصلی شما دیگران نیستند، رقیب اصلی شما خودتان هستید!
 • شما نمی توانید به گذشته برگردید و شروعی تازه داشته باشید ولی حالا می توانید پایان جدیدی را به وجود آورید.
 • شما زمانی به موفقیت خواهید رسید که افکار، سخنان و اعمال شما یکی باشد.
 • جای زباله در سطل زباله است پس با افکار بیهوده سر خود را تبدیل به سطل زباله نکنید.
 • همه قادرند که چیزی را آغاز کنند. اما افراد کمی می توانند آن را به پایان برسانند.

 

همچنین بخوانید:

نقد و بررسی کتاب «بیشعوری»

 

فهرست بندی کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

 • تحسین اثر مرکب
 • قدردانی
 • پیامی ویژه از آنتونی رابینز
 • مقدمه
 1. فصل اول: اثر مرکب در عمل
 2. فصل دوم: انتخاب ها
 3. فصل سوم: عادت ها
 4. فصل چهارم: تکانش
 5. فصل پنچم: تاثیرات
 6. فصل ششم: شتاب بخشیدن
 7. نتیجه گیری

 

ضمیمه ها:

 • پرسشنامه ارزیابی قدردانی
 • پرسشنامه ارزشیابی ارزش های اصلی
 • پرسشنامه ارزیابی زندگی
 • پرسشنامه تعیین هدف
 • پرسشنامه ارزیابی عادت ها
 • پرسشنامه تاثیرات ورودی
 • پرسشنامه ارزیابی ارتباطات

 

جمع بندی و سخن آخر

کتاب اثر مرکب به نویسندگی دارن هاردی کتابی عالی در زمینه موفقیت است و می تواند شما را به جایی که می خواهید به آن برسید هدایت کند.بسیاری از افراد معتقدند که بهترین کتاب در این زمینه همین کتاب است و شما نمی توانید ساده تر و کارآمدتر از پیدا کنید.

اثر مرکب برای تمام سنین و تمامی هدف ها مناسب است وفقط به گروه خاصی توصیه نمی شود.

در آخر باید بگویم کتاب اثر مرکب کتابی است با تعداد صفحات کم که خواندن آن وقتی از شما نخواهد گرفت و با قیمت بسیار ناچیز که با پول آن حتی نمی توانید یک پیتزا خریداری کنید. پس نه خلاصه کتاب را بخوانید و نه نسخه الکترونیک را ، فقط کافی است نسخه چاپی را تهیه کنید و به مطالعه آن بپردازید. و من از این بابت مطمئنم که با خواندن کتاب اثر مرکب و عمل کردن به آن قطعا جهشی بزرگ در زندگی شما رقم خواهد خورد.

از عزیزانی که قبلا این کتاب را خوانده اند. و یا عزیزانی که با استفاده از این مقاله از سایت یومن با این کتاب آشنا شده اند تقاضا دارم بعد از خواندن کتاب نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند تا شاید کمکی باشد برای افرادی که هنوز شروع به خواندن آن نکردند.

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.